Opieka zdrowotna

Bezpłatne porady i konsultacje dla Rodziców i Uczniów Szkół AMIGO

dr med. Jolanta Czermak - psychiatra

Jolanta Czermak

1988 – absolwentka wydziału lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu,
1992 – I stopień specjalizacji z zakresu psychiatrii,
1997 – II stopień specjalizacji – tytuł specjalisty psychiatrii.

Kursy zawodowe z zakresu psychiatrii (grupy self-experience – z zakresu treningu interpersonalnego, terapii grupowej, indywidualnej w tym na tle grupy). Ośrodek „Drewnica”, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. 2005 – 2009 czteroletnie studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z zakresu psychiatrii dynamicznej oraz systemowej uprawniającej do prowadzenia psychoterapii indywidualnej, rodzinnej oraz terapii par. Aktywność zawodowa: Klinika Psychiatryczna Akademii Medycznej we Wrocławiu, MONAR, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „SELF” w Trzebnicy, konsultant Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Stała współpraca z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Trzebnicy

Miejsce:
Szkoła AMIGO
ul. Żelazna 36, Wrocław
gabinet nr 23 – parter

Termin:
raz w miesiącu – w wybrany piątek od 15.00 do 17.00

Uwaga!
Obowiązuje rejestracja telefoniczna poprzez sekretariat Szkoły, tel. 71 361 52 53

Godziny pracy sekretariatu:
 
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
 
 
8:00 – 15:00
8:00 – 15:00
8:00 – 15:00
8:00 – 16:00
8:00 – 15:00

Pielęgniarka szkolna

Gabinet pielęgniarki medycyny w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia prowadzi PROXIMUM Sp. z o.o. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Usług Medycznych

 

Miejsce:
ul. Żelazna 34,  Wrocław

tel. 71 783 62 50

Poniedziałek
Środa
Piątek
 
8:00 – 11:30
11:30 – 15:00
8:00 – 11:30

Opieka stomatologiczna

Leczenie stomatologiczne oraz profilaktyka stomatologiczna w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia dla uczniów SP i LO AMIGO prowadzone jest przez NZOZ PRODENTICA S.C., A. Moszczyńska,  A. Smolakowska, Żelazna 34, 53-428 Wrocław

Zakres obowiązujących usług:

leczenie ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży z wyłączeniem ortodoncji do ukończenia 18 roku życia, profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 roku życia, edukacja zdrowotna i promocja zdrowia jamy ustnej oraz profilaktyka próchnicy zębów u uczniów (działania na terenie szkoły w porozumieniu z dyrektorem szkoły).

UWAGA! Dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia może się zgłaszać do Podmiotu leczniczego tylko pod opieką Rodzica/Opiekuna prawnego, koniecznie z legitymacją szkolną dziecka oraz dowodem osobistym Rodzica/Opiekuna. Młodzież powyżej 18 roku życia może się zgłaszać samodzielnie.

Miejsce:
ul. Żelazna 34,  Wrocław

Rejestracja dzieci pod numerem:
71 783 62 79
71 792 50 05

E-mail: prodentica.wroclaw.pl

 

Harmonogram pracy lekarza stomatologa 
–  Magdaleny Moszczyńskiej (dot. uczniów szkoły):

Wtorek         12.00 – 15.00
Środa           14.00 – 18.00
Czwartek     12.00 – 15.00

Badanie stóp – komputerowym podoskopem do oceny podeszwowej strony stóp

W ramach promocji i profilaktyki zdrowia w LO i SP Amigo od września 2021 roku będzie możliwość badania i analizy stóp dzięki nowoczesnemu urządzeniu Podoscan 2D. Jest to zaawansowane narzędzie do cyfrowej analizy śladów podeszwy. Urządzenie pozwala na rzetelną ocenę stanu funkcjonalnego stopy, dzięki czemu można łatwiej wnioskować o przyczynach istniejących stanów chorobowych. Stopy to podstawa naszego ciała, jeśli więc z jakiegoś powodu funkcjonują one nieprawidłowo, w bliższej lub dalszej przyszłości zacznie nam dawać o tym znać nasze ciało. Sygnały mogą być różne, najczęściej jednak są tokłopoty ze stopami, to także bóle mięśni i stawów w różnych częściach naszego ciała oraz wady kręgosłupa. Ponad 70% populacji cierpi z powodu różnego rodzaju koślawienia (zwanego pronacją lub supinacją) stóp, choć większość z nas nie jest świadoma, jak mogą one wpływać na resztę naszego ciała.

 

 

Szczegółowe informacje na temat możliwości skorzystania z badania będą przekazywane we wrześniu, przez wychowawców klas, za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Badania wykonuje Tomasz Sorbian nauczyciel wychowania fizycznego, przeszkolony w zakresie obsługi urządzenia
Podoscan 2D.

ul. Żelazna 36
53-428 Wrocław

amigo@amigo.wroclaw.pl
tel. 71 361 52 63

Szanowni Państwo, po rozpoczęciu roku szkolnego w całej Polsce odbędą się szczepienia dzieci i młodzieży od 12. roku życia.
Nasza szkoła we współpracy z punktem szczepień także umożliwi Państwu szczepienie naszych uczniów oraz ich najbliższej rodziny.

Wychowawcy na wrześniowych zebraniach przekażą zainteresowanym Rodzicom formularze deklaracji chęci zaszczepienia dzieci.

Szczegółowe informacje i odpowiedzi na pojawiające się u Państwa wątpliwości znajdą Państwo na portalu prowadzonym przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny http://szczepienia.pzh.gov.pl oraz Europejski Portal Informacji o Szczepieniach https://vaccination-info.eu/pl